Wykorzystał seksualnie kobietę w czasie zabiegu

O doktorkach. Psia ich mać! Możesz pisać bez logowania.

Wykorzystał seksualnie kobietę w czasie zabiegu

Postautor: admin » 05 maja 2010, 07:46

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat skazał krakowski sąd lekarza Jacka C., oskarżonego o seksualne wykorzystanie pacjentki podczas zabiegu odtruwania alkoholowego.
Lekarz pozbawiony także został prawa wykonywania zawodu przez pięć lat. Wyrok zapadł przed sądem okręgowym; jest prawomocny.

Sąd złagodził wyrok, jaki wobec lekarza zapadł w sądzie rejonowym w listopadzie ub. roku. Na mocy tamtego wyroku lekarz otrzymał karę dwóch i pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności i zakaz wykonywania zawodu przez 5 lat. Zarówno proces, jak i rozprawa odwoławcza, toczyły się z wyłączeniem jawności.

Prokuratura oskarżyła Jacka C., iż podstępem, polegającym na podaniu kobiecie, będącej pod wpływem alkoholu, środków o działaniu uspokajającym i nasennym, wbrew jej woli doprowadził ją do obcowania płciowego.

Do zdarzenia doszło w lutym 2007 roku w prywatnym mieszkaniu pacjentki. Pokrzywdzoną była kobieta, która z ogłoszenia w gazecie wezwała lekarza zajmującego się detoksykacją poalkoholową. Doniesienie złożył dorosły syn, który wszedł wieczorem do mieszkania i zobaczył nieprzytomną matkę i lekarza w dwuznacznej sytuacji.

Mężczyzna wezwał policję, matka trafiła do szpitala. Badania genetyczne nie wykluczyły, że mogło dojść do gwałtu. Lekarz nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.

W toku śledztwa biegli stwierdzili, że podanie pacjentce znajdującej się pod wpływem alkoholu leków psychoaktywnych poza szpitalem było błędne i niezgodne z zasadami wiedzy i sztuki lekarskiej. Prokuratura nie znalazła jednak wystarczających podstaw do oskarżenia lekarza o narażenie pacjentki na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

W toku procesu przed sądem pierwszej instancji lekarz nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień. Sąd uznał, że jest on winny tego, iż podstępem polegającym na podaniu pacjentce leków i środków odurzających, wykorzystując jej stan bezradności na skutek interakcji podanych środków z alkoholem, wykorzystał ją seksualnie.

Od wyroku sądu pierwszej instancji odwołał się zarówno oskarżony, jak i prokuratura.

http://wiadomosci.onet.pl/2681,2164859, ... kalne.html
admin
Administrator
 
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:54
Lokalizacja: Mielec

Wróć do Znachory i inne felczery zwane dumnie lekarzami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron